Nordic walking. Dlaczego warto chodzić z kijkami?

Nordic walking, to forma aktywności sportowej, która nieformalnie rozwijała się już w latach 20’ XX wieku. Aktywność została zapoczątkowana w Finlandii. Pomysłem na ten typ ruchu, było umożliwienie biegaczom narciarskim trenowanie w ciągu całego roku. Dziś, nordic walking zyskuje na popularności. Ze względu na małe nakłady finansowe, które potrzebne są, by zacząć uprawiać nordic walking, dyscyplina jest popularna na całym świecie. Na atrakcyjność nordic walking składa się również niski poziom trudności, oraz możliwość uprawiania sportu gdziekolwiek. Tak naprawdę oprócz kijków i chęci – nie potrzebujemy niczego, by zacząć uprawiać nordic walking.

Korzyści z uprawiania nordic walking

No dobrze. Skoro już wiemy co wpływa na popularność nordic walkingu, to zastanówmy się nad tym, dlaczego warto chodzić z kijkami? Kluczowym aspektem, który przemawia “za” uprawianiem tego typu sportu, jest ruch. W dzisiejszym świecie uprawianie jakiejkolwiek aktywności sportowej jest cenione. Jako społeczeństwo starzejące się, ruszamy się coraz mniej. Między innymi z powodu braku ruchu w zastraszającym tempie rozwijają się choroby cywilizacyjne jak depresja, czy otyłość. Nordic walking jest szczególnie polecany osobom starszym, których stawy oraz kości nie są już tak mocne jak kiedyś. Marsz z kijkami pozwala odciążyć stawy, dzięki czemu możemy poruszać się łatwiej i efektywniej.

Aktywny wypoczynek w Wiśle

Gdzie zatem warto zaplanować wakacje, aby móc skorzystać z dobrodziejstw nordic walkingu? Przede wszystkim w tereny górzyste. Lecz nie te strome i trudno dostępne. Warto zainteresować się Beskidem Śląskim, w którym występuje wiele pagórków i mniejszych wzniesień. Dzięki temu, w Wiśle istnieją idealne warunki do uprawiania nordic walkingu. A przy okazji możemy podziwiać piękno otaczającej przyrody i zażyć potężną dawkę świeżego powietrza. Wisła posiada także świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną (ciekawe miejsca noclegowe znajdziecie tutaj: https://wisla-noclegi.pl/). Dlatego planując wakacje, warto o niej pomyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *