Jak będąc studentem podróżować tanio

Ludzie młodzi, ze względu na ograniczenia budżetowe, często rezygnują z odkrywania świata. Szczerze mówiąc, nie będzie w Twoim życiu lepszego okresu do podróżowania bez zobowiązań. Studenci często już podczas nauki podejmują pracę, aby być w stanie utrzymać się w drogich miastach. Taka praca charakteryzuje się zazwyczaj dużą elastycznością czasu pracy. Z tego względu studenci, czy ludzie młodzi mają wiele możliwości do zwiedzania i odkrywania świata. Jak na “maxa” wykorzystać możliwości, jakie daje nam wiek i ciekawość?

Podróżuj autostopem

Dla wielu podróżowanie autostopem kojarzy się z brakiem wygód, ciągłą niepewnością oraz stresem. Niemniej, z własnego doświadczenia wiem, że dzięki takiej formie przemieszczania się, możemy dosłownie za darmo odkrywać nowe miejsca, lecz także poznawać ciekawe osoby. Podróżowanie autostopem sprzyja bowiem otwarciu się na nowe znajomości, a kierowcy, którzy wyrażają chęć pomocy, są niezwykle uprzejmi. Niejednokrotnie zdarzyło mi się, że oprócz podwózki, kierowcy oferowali bezinteresowną pomoc w różnych innych kwestiach – pożywienia, noclegu, czy dobrą radą. Podróżowanie autostopem to naprawdę świetna przygoda!

Nocleg za darmo – couchsurfing

Couchsurfing to sieć społecznościowa na całym świecie, która zrzesza z jednej strony gospodarzy oferujących zakwaterowanie, oraz turystów, którzy je szukają. Przy odrobinie szczęścia, mamy możliwość zamieszkania przez krótki okres u gospodarza z obcego kraju zupełnie za darmo! Co więcej, gospodarze często pełnią funkcję przewodnika po mieście, który oprowadza nas po najciekawszych zakątkach, oraz przedstawia okolicę ze strony “lokalsów”. Dlatego couchsurfing zyskuje na popularności, będąc idealnym sposobem na podróżowanie dla osób o ograniczonym budżecie.

Zniżki dla studentów

Jeżeli jednak preferujesz tradycyjne środki komunikacji – i tutaj mam dobrą wiadomość. Państwowi przewoźnicy, tacy jak PKP, oferują ponad 50-procentowe zniżki dla studentów! Oznacza to, że możemy podróżować po kraju i świecie po naprawdę korzystnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *