Mało popularne miejsca na wakacje

Myśląc o wakacjach, często przed oczami mamy piękne krajobrazy, polskie góry, lub morze Bałtyckie. Rzeczywiście, to najpopularniejsze kierunki turystyczne w Polsce. Są one utożsamiane jako synonim wakacji i rokrocznie odwiedzają je tłumy polskich i zagranicznych turystów. A co jeżeli chcemy spędzić wakacje w otoczeniu przyrody, przyjaciół…i wszechobecnej ciszy? Mam dla Ciebie kilka propozycji – jeżeli Ty znasz takie miejsca, koniecznie daj znać w komentarzu.

Wschód Polski co warto zobaczyć

Moim zdecydowanym faworytem na mapie “Cichej Polski”, jest wschód – a dokładnie tereny Poleskiego Parku Narodowego. To obszar położony tuż przy granicy polsko-ukraińskiej, ma na swoim terenie wiele jezior, terenów bagnistych, oraz pięknych lasów. Ponadto, teren parku jest świetnie zagospodarowany i przygotowany dla wczasowiczów – występują tu dwie ścieżki przyrodnicze, które prowadzą po drewnianych kładkach, pośród otaczających bagien i lasów. Jakby tego było mało, teren Poleskiego Parku Narodowego zamieszkują osoby, które są świadomi otaczającego ich piękna – dlatego tworzą domy agroturystyczne, do których przyjmują gości z otwartymi ramionami. Wypoczywanie w obiekcie agroturystycznym może być ciekawą przygodą, dla kogoś, kto nigdy nie mieszkał na wsi. Jest to totalne odcięcie od miejskiego świata.

Bieszczady Solina

Jeżeli jeziora i tereny bagienne nie przemawiają do Ciebie – może warto zastanowić się nad Bieszczadami. To pasmo górskie, położone na południowym-wschodnie Polski, tuż przy granicy polsko-ukraińskiej. Pomimo, że Bieszczady w swoich newralgicznych punktach (Zapora, Połoniny, Jezioro Solińskie) bywają popularne i często odwiedzane przez turystów, to z odrobiną chęci i cierpliwości, znajdziemy w internecie idealny nocleg pośrodku niczego. Tylko lasy i dzika natura. Bieszczady są zatem świetną alternatywą dla wyższych partii górskich, takich jak Tatry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *